Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Péče o duševní zdraví

Péče o duševní zdravíDatum konání:
30.1.2024

Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví  

 

Když do života vstoupí duševní onemocnění, dá se to zvládnout. Je důležité si říci o pomoc. Vyhledat odbornou pomoc není ostuda, naopak, je to odvaha změnit svůj život. 

 

Jsme organizace Péče o duševní zdraví. V Ústí nad Orlicí působíme od roku 2010 a od letošního září budeme poskytovat služby centra duševního zdraví. 

 

Náš tým tvoří sociální pracovníci a peer konzultanti, do září tým doplní zdravotníci. Všichni jezdí za klienty domů nebo na jiné domluvené místo. Díky tomu klienty podporujeme rychle, efektivně a můžeme včas reagovat na jejich potřeby, a tak například předcházet někdy zbytečným hospitalizacím. 

 

Nejčastěji podporujeme klienty při:  

  • zvládání projevů duševní nemoci v běžném životě, 
  • jednání na úřadech, 
  • finančním hospodaření, 
  • nácviku péče o vlastní osobu i domácnost, 
  • řešení krizových situací, jako je ztráta zaměstnání či bydlení aj., 
  • aktivním trávení volného času a získávání společenských kontaktů.  

 

Pokud potřebujete pomoc, napište na pdz-uo@pdz.cz nebo zavolejte na +420 465 381 521.

Přijít můžete i osobně v kontaktní den: PONDĚLÍ 9,00 – 13,00 hodin. Naše služby jsou bezplatné a jsou určeny pro obyvatele okresu Ústí nad Orlicí starší 16 let, kterým do života vstoupilo vážné duševní onemocnění, jako je schizofrenie, bipolární poruchy aj. Podporujeme také rodiny klientů. Více informací na www.pdz.cz. POZOR: od března sídlíme na nové adrese: Na Ostrově 1165, 562 01 Ústí nad Orlicí.